BAŞVURU YAPMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZ İÇİN – TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI na İSTEK talebi ile

Galata Altın İşletmeleri A.Ş tarafından yürütülmekte olan Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü internet sitesinde (http://eced.csb.gov.tr/ced/jsp/ek1/33439#) yayınlanan Tokat ili, Erbaa İlçesi, Çerkezfındıcak Köyünde maden arama sondajı ile ilgili düzenlenmiş 11.03.2021 tarihli proje dosyasının 25 ve 57. Sayfalarında yer alan haritada gösterilen Arpalık diye tabir edilen alanlar köyümüz içme suyu kaynaklarının bulunduğu yerdir.  

Bahse konu maden sondaj uygulaması sırasında derin yer altı delinmeleri ve sondajlama için yapılacak diğer çalışmalar nedeni ile köyümüz içme suyu kaynaklarının kaybolması, yön değiştirmesi söz konusu olacaktır.

Su yaşam kaynağıdır, temiz suya ulaşmak ve kullanmak en doğal haktır.

Susuz bir yaşam düşünülemez. Susuz hayatta kalınamaz.

Bu nedenlerle su kaynağımızın altın madeni sondaj çalışmaları nedeni ile tahrif edilmesine engel olup insan sağlığına olumsuz etkilerini bertaraf etmek için Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğüne,   Bakanlığınızca, Bakanlığınıza bağlı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce ve Devlet Su İşleri 72. Şube Müdürlüğünce çok acele bilgi verilerek ilgili projenin kabul edilmeyerek başvuru yapan kuruma iadesinin sağlanması hususu takdirlerinize arz ve talep olunur.

By Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RSS
Follow by Email
YouTube
Instagram